LIITTOMÖLKYN TULOKSET

Liittomölkky on vuosittainen on kutsukilpailu Suomen Mölkkyliiton jäsenjärjestöille. Pelimuotona on trippeli ja joukkueessa voi olla 3–4 pelaajaa. Jokaisesta jäsenseurasta turnaukseen voi osallistua 1–3 joukkuetta.

LIITTOMÖLKKY 2021

Kilpailu peruttiin koronapandemian vuoksi.

LIITTOMÖLKKY 2020
5.9.2020 Köyliö

1. MK LAHTI
2. MÖLKKYLIITTO
3. MAHLU 1
4. HMS TERASSIMÖLKKY
5. LIIGA TAPPARA
6. MAHLU 2
7. LIIGA SURMA
8. HAKA 1
9. KÖMÖ 03 KALISTAJAT
10. KÖMÖ 03 MÖLKKYVEIKOT
11. ELÄKELIITTO KÖYLIÖ
12. ELÄKELIITTO FORSSA
13. ENERGIAHALLI
14. PMS 1
15. LIEKKI 1 
16. KKS-MÖLKKY
17. KÖMÖ 03 OSUJAT
18. LIIGA JAOSTO
19. HAKA 2
20. HAKA 3
21. LIIGA MÖLKVISTIT

LIITTOMÖLKKY 2019
7.9.2019 Espoo, Nuuksio

1. HMS-JUNIORIT
Jukka Mäntylä, Pete Nummi, Toni Laakso

2. MAHLU 1
Veli-Pekka Halmila, Jyrki Harju, Asko Rinneaho

3. MK-LAHTI
Timo Kemppi, Jake Ropponen, Harry Asp

4. ENERGIAHALLI 1
Suvi Soini, Kimmo Leppänen, Sari Kivimäki

5. COBRA
Kim Sundström, Iris Sundström, Antti Hämäläinen, Mika Packalen

6. MK-LAHTI JUST
Topi Vihervaara, Juha Mälkönen, Seppo Rissanen

7. HMS TERASSIMÖLKKY
Antti Hautapakka, Vesa Känsäkangas, Jari Peltola, Jouni Nieminen

8. MÖLKKYLIITTO
Petteri Rajanummi, Jaana Mälkönen, Teppo Muhonen

9. LIIGA HALKO
Ile Horttanainen, Sanna Koskimaa, Timo Hiltunen

10. LIIGA KAATO
Kari Järvinen, Pekka Pietiläinen, Pasi Tervala, Juha Leskinen

11. KÖYLIIM MÖLKKY 03 – 1
Jarmo Kulmala, Jouni Marttila, Tapani Ketola

12. KKS-MÖLKKY KARA
Jukka Hämäläinen, Pekka Ronkainen, Mirko Antikainen, Jarmo Oksanen

13. HMS TRAVELLING MÖLKKY
Sami Boman, Marko Rojo, Esa Terävä, Jukka Reinamo

14. NS LIEKKI 1
Veikko Ikonen, Anu Syrjänen, Taisto Pellikka

15. MAHLU 2
Kirsi Siikamäki, Mirja Mensonen, Heli Soidinmäki

16. NS LIEKKI 2
Markku Rytkölä, Jorma Lintukangas, Hannu Laaksonen

17. ENERGIAHALLI 2
Antton Soini, Jaska Räsänen, Jani Laakkonen

18. LIIGA JAOSTO
Tipi Tuomola, Olli Jokinen, Aarre Salmensuo

19. KYMILÄISET
Marko Timonen, Joni Eväkoski, Japi Eväkoski

20. MAHLU 3
Hannu Jakoaho, Jouko Moilanen, Pentti Autio

21. KÖYLIIM MÖLKKY 03 – 3
Heikki Vännilä, Jorma Valonen, Tapio Putko

22. KKS-MÖLKKY KALLIO
Aija Snabb, Pete Snabb, Kitte Vartiainen, Satu Nurminen-Hämäläine

23. LIIGA LASVEL
Liisa Kylliö, Helena Pohjola, Arja Ekman, Hannu Penkari

24. KYMILÄISET WASCO
Jari Tuovinen, Jouni Volanen, Antti Airetsalo, Jani Peri

25. LTP POIJJAAT
Esa Koponen, Petri Kollin, Heimo Kuisma, Jarkko Tuohimaa

26. SIRKKULAHDEN TIKKA
Antti Haapanen, Kari Mikkola, Matti Mikkola

27. KKS-MÖLKKY SOILE & THE BOYS
Soile Lehtonen, Roki Antikainen, Rasmus Antikainen, Juha Tikkanen

28. KÖYLIIM MÖLKKY 03 – 2
Matti Kivimäki, Juho Kivimäki, Antti Pikkarainen, Kari Kauramaa

29. ENERGIAHALLI 3
Raija Soini, Henrik Ojanen, Pasi Sadinmäki

LIITTOMÖLKKY 2018
8.9.2018 Asikkala, Vääksy

1. MK LAHTI 
Harry Asp, Timo Kemppi, Jake Ropponen 

2. COBRA
Kai Oksa, Joni Eväkoski, Mika Packalen

3. MK LAHTI II
Marko Timonen, Seppo Rissanen, Toivo Vihervaara

4. ENERGIAHALLI I
Suvi Soini, Sari Kivimäki, Kimmo Leppänen, GM JJ Lehto

5. LIIGA-JAOSTO
Olli Jokinen, Irwin Salmensuo, Hannu Penkari

6. NS LIEKIN HAASTAJAT
Taisto Pellikka, Veikko Ikonen, Juhani Tojkander

7. KÖMÖ-03 I
Jouni Marttila, Jarmo Kulmala, Tapani Ketola

8. JANETZK1
Ilkka Horttanainen, Pauli Kirves, Tuomo Jantunen, Kirsi Kirves

9. LIIGA-TAPPARA
Jouko Kallio, Jukka Riihelä, Harri Helminen, Petri Ranta

10. MAHLUN MÖLKKÄÄJÄT II
Raimo Mustamäki, Asko Rinneaho, Mirja Mensonen, Veli-Pekka Halmila

11. LIIGA-SÄKÄ
Timo Mäkijärvi, Asko Lallukka, Veikko Kinnunen

12. HELSINGIN MÖLKKYSEURA I
Reijo Kolkkanen, Tony Nyberg, Jari Hannula

13. SAMPOT
Sirkku Lekkermäki, Hannu Lekkermäki, Sampo Hägg

14. PAIKAN POJJAAT
Esa Koponen, Petri Kollin, Jussi Kuisma

15. ENERGIAHALLI II
Raija Soini, Henkka Ojanen, Mertsi Paajanen

16. MÖLKKYLIITTO
Petteri Rajanummi, Juhis Mälkönen, Jaana Mälkönen

17. MAHLUN MÖLKKÄÄJÄT I
Heli Soidinmäki, Yrjö Soidinmäki, Pentti Autio

18. NS LIEKKI
Hannu Laaksonen, Markku Rytkölä, Jorma Lintukangas

19. SITI YKKÖNEN
Raimo Nieminen, Seppo Nieminen, Matti Mikkola, Sirkka Haapanen

20. HELSINGIN MÖLKKYSEURA II
Olivier Allain, Jukka Mäntylä, Juha Hammaren

21. LIIGA-YKK
Taisto Salonen, Seppo Halmi, Raija Keijulehto, Marko Salonen

22. SITI KAKKONEN
Antti Haapanen, Kari Mikkola, Reijo Linna, Hannele Mikkola

23. KÖMÖ-03 II
Heikki Vännilä, Jorma Valonen, Tapio Putko, Riitta Vännilä

24. KARAKALLIO SEURA
Jarmo Oksanen, Pekka Ronkainen, Aija Snabb, Pete Snabb

25. SAMPOT II
Amalia Koskinen, Petteri Koskinen, Eero Koskinen

LIITTOMÖLKKY 2017
9.9.2017 Hyvinkää

1. HMS JUNIORIT
Jukka Mäntylä, Toni Laakso, Pertti Nummi

2. JANETZK1 2
Pauli Kirves, Timo Kari, Jouko Honkasalo, Marko Lusi

3. KORTTELILIIGA LASVEL
Aija Hyttinen, Risto Niemi, Vote Törnwall, Hannu Penkari

4. MAHLU 1
Atte Veijalainen, Jyrki Harju, Pentti Autio

5. KYMILÄISET
Marko Timonen, Japi Eväkoski, Joni Eväkoski

6. KÖMÖ-03 2
Heikki Vännilä, Jorma Valonen, Tapani Ketola

7. HMS FUGE
Esa Terävä, Jukka Reinamo, Ville Reinamo, Tarja Reinamo

8. MC KUTU
Kimmo Leppänen, Markku Mäntysalo, Tipi Tuomola

9. JANETZK1 1
Tuomo Jantunen, Ilkka Horttanainen, Kai Oksa, Ari Vettenranta

10. MK LAHTI
Timo Kemppi, Harry Asp, Pasi Tervala, Jake Ropponen

11. COBRA SENIORS
Hannu Laaksonen, Mika Packalen, Marko Mustasilta

12. KORTTELILIIGA JAVI
Jemina Aalto, Ville Laine, Jari Laine

13. FIPA 1
Jarzu Löytty, Jani Klemetti, Käde Kähärä, Hemppa Heinonen

14. NS. LIEKKI HAASTAJAT
Paula Haapaniemi, Taisto Pellikka, Juha Saari, Veikko Ikonen

15. MÖLKKYLIITTO
Jaana Mälkönen, Juhis Mälkönen, Petteri Rajanummi

16. SAMPOT
Amalia Koskinen, Helena Niutanen, Petteri Koskinen

17. MUSKETEERS 1
Tuomas Berg, Mika Kemppi, Tuomo Pylsy, Klaus Jokivalo

18. ENERGIAHALLI 1
Antton Soini, Maski Lehtonen, Olli ”Puolinelson” Jokinen

19. PAIKAN MÖLKKY TEAM
Esa Koponen, Petri Kollin, Jussi Kuisma

20. ENERGIAHALLI 2
Suvi Soini, Timo Hiltunen, Aarre Salmensuo

21. COBRA JUNIORS
Antti Hämäläinen, Miro Koivisto, Kim Sundström

22. MUSKETEERS 2
Tomi Eloranta, Sami Nieminen, Jani Lehtelä, Sami Kuusisto

23. FIPA 2
Benita Kaari, Jonna Nurmi, Sari Kuha-Kanerva, Vesku Kanerva

24. NS. LIEKKI
Jorma Lintukangas, Markku Rytkölä, Jukka Tolppala, Kari Laitinen

25. KORTTELILIIGA HIIHOO
Rame Rantanen, Pekka Luostarinen, Riitta Kuorikoski

26. MAHLU 2
Kirsi Siikamäki, Mirja Mensonen, Ritva Paavola, Riitta Rinneaho

27. KARAKALLIOSEURA B
Jarmo Oksanen, Aija Snabb, Pete Snabb

28. KARAKALLIOSEURA A
Jukka Hämäläinen, Satu Nurminen-Hämäläinen, Mikko Koskinen, Aulikki Pentikäinen

29. FIPA SENIORS
Masa Häggman, Olli Aapalahti, Mikko Häggman, Topi Hurme

30. KÖMÖ-03 1
Matti Kivimäki, Juho Kivimäki, Kari Kauramaa

LIITTOMÖLKKY 2016
27.8.2016 Iiitti

1. KL BILLY BOYS
Tiia Hiljanen, Joosua Hiljanen, Jouni Hiljanen

2. ENERGIAHALLI 2
Suvi Soini, Aarre Salmensuo, Timo Hiltunen

3. MÖLKKYKERHO
Ville Petäjämäki, Eino Laaksonen, Asko Lallukka

4. MC KUTU
Sari Kivimäki, JJ Lehto, Markku Mäntysalo, Tipi Tuomola

5. KÖMÖ 03 – 1
(Matti Kivimäki, Juho Kivimäki, Kari Kauramaa, Raija Kauramaa

6. SAMPOT 1
Juhis Mälkönen, Eero Koskinen, Sampo Hägg

7. LAHDEN PAIKKA TEAM
Esa Koponen, Petri Kollin, Mika Köttö

8. ENERGIAHALLI 1
Antton Soini, Jaana Alaranta, Raija Soini, Juhani Rahikainen

9. KL HALKOKIRVES
Sanna Koskimaa, Kirsi Kirves, Pauli Kirves, Ilkka Horttanainen

10. LC KAUSALA
Hannu Laaksonen, Juha Närkki, Veikko Ikonen

11. COBRA-TEAM
Mika Packalen, Annika Packalen, Kim Sundström

12. HMS KAX
Walter Craff, Ari Vettenranta, Pete Nummi, Simo Vettenranta

13. KL PUUTA PÄIN
Jari Alanen, Jouko Honkasalo, Erkki Hoppari, Juha SemerI

14. KÖMÖ 03 – 2
Jukka Saari, Tiia Hyväri, Petri Hyväri

15. MK LAHTI
Jake Ropponen, Pasi Tervala, Toivo Vihervaara

16. KYMILÄISET FARMI
Marko Timonen, Wellu Pirinen, Niko Jääkallio

17. FIPA 1
Jussi Heinonen, Antti Hämäläinen, Jarzu Löytty, Sari Löytty

18. FIPA 2
Sari Kuha-Kanerva, Vesku Kanerva, Käde Kähärä, Masa Häggman

19. KARAKALLIOSEURA
Jukka Hämäläinen, Jarmo Oksanen, Aija Snabb, Pete Snabb, Satu Nurminen-Hämäläinen

20. SAMPOT 2
Jaana ”Parempi” Mälkönen, Ama Koskinen, Petteri Koskinen

21. KL MOSKU
Leena Tuppurainen, Anne Körkkö, Kaisa Naumanen, Sammy Vahvelainen

LIITTOMÖLKKY 2015
29.8.2015 Köyliö

1. HMS 1
Pete Nummi, Olivier Allain, Damien Landais

2. COBRA-TEAM
Kim Sundström, Japi Eväkoski, Mika Packalen

3. HMS 2
Kari Lampinen, Tony Nyberg, Jyri Nyberg

4. JANETZKI 1
Mari Haasiatarha, Sari Pohjalainen, Jari Haasiatarha, Kai Oksa

5. KL REFLA
Pauli Kirves, Matti Liikanen, Sirkka Liikanen

6. ENERGIAHALLI 1
Aarre Salmensuo, Ilkka Horttanainen, Suvi Soini, Juha Keinonen

7. MÖLKKYLIITTO
Juha Mälkönen, Jaana Mälkönen, Virpi Järvenpää, Anu Syrjänen

8. KL KOPLA
Olli Jokinen, Tommi Kyllönen, Petteri Rajanurmi, Ville Myllylä

9. KÖMÖ03 1
Kari Kauramaa, Matti Kivimäki, Juho Kivimäki

10. KL SENIORIT
Hannu Penkari, Asko Lallukka, Aija Hyttinen, Risto Niemi

11. ENERGIAHALLI 2
Raija Soini, Ida Kähkönen, Henrik Ojanen, Juhani Rahikainen

12. KÖMÖ03 2
Arto Tuomola, Jouni Marttila, Reijo Mattila

13. FIPA
Antti Hämäläinen, Kai Kiikkinen, Jani Klemetti

14. MAHLU 1
Atte Veijalainen, Pentti Sandelin, Raimo Mustamäki, Yrjö Soidinmäki

15. MAHLU 2
Heli Soidinmäki, Veli-Pekka Halmila, Mirja Mensonen, Hannu Jakoaho

16. KL TAIKURIT
Taisto Salonen, Seppo Halmi, Seppo Paulus, Raija Keijulehto

17. MÖLKKYKERHO
Harry Asp, Timo Kemppi, Jake Ropponen

18. TUOTERENGAS
Esa Koponen, Petri Kollin, Mika Köttö

19. LC KAUSALA
Hannu Laaksonen, Veikko Ikonen, Markku Rytkölä

20. SAMPOT
Amalia Koskinen, Petteri Koskinen, Mikko Semeri

21. KÖMÖ03 3
Marko Kauramaa, Tapio Haavisto, Mikko Haavisto

LIITTOMÖLKKY 2014
13.9.2014, Suomenlinna, Helsinki

1. JANETZKI 2
Mari Haasiatarha, Jari Haasiatarha, Kai Oksa

2. KÖMÖ 03 KS
Matti Kivimäki, Kari Kauramaa, Juho Kivimäki

3. KORTTELI 4
Timo Hiltunen, Keijo Sappinen, Antton Soini

4. BILEINSINÖÖRIT
Juha-Matti Virkkula, Tuomas Tallqvist, Anne Miettinen

5. HMS 2
Jukka Mäntylä, Juha Hammarén, Marko Rojo, Sami Boman

6. MAHLU 1
Jyrki Harju, Veli-Pekka Halmila, Heikki Pihlanen

7. JANETZKI 1
Leena Jantunen, Tommi Jantunen, Jouko Honkasalo, Timo Häkkinen

8. WP 1
Tony Nyberg, Jari Hannula, Sami Tuomaala, Heikki Peuralahti

9. KORTTELI 2
Saku Tuomola, Juha Mälkönen, Kimmo Leppänen

10. TUOTERENGAS
Esa Koponen, Petri Kollin, Jussi Kuisma

11. KÖMÖ 03 HL
Tapani Ketola, Jouni Marttila, Tapio Putko, Pekka Virolainen

12. MÖLKKYLIITTO,
Suvi Soini, Matti Lehtonen, Tipi Tuomola, Jake Ropponen, Kari Lampinen

13. HMS 1
Olivier Allain, Damien Landais, Toni Laakso

14. FIPA 1
Jarzu Löytty, Vesa Kanerva, Jussi Heinonen

15. KORTTELI 3
Raija Soini, Juhani Rahikainen, Henrik Ojanen

16. MAHLU 2
Raimo Mustamäki, Jouko Moilanen, Hannu Jakoaho

17. KORTTELI 1
Jaska Räsänen, Sinikka Irri, Markku Vinni

18. WP 2
Milla Leppänen, Hanna Koivula, Lasse Koivula

19. TANHUUJAT
Juha Semeri, Antti Santala, Markku Korkka

20. LC KAUSALA
Hannu Laaksonen, Veikko Ikonen, Aarre Mällinen

21. FIPA 2
Jani Klemetti, Ilkka Tuomi, Heli Hämäläinen