MÖLKYN SM-TRIPPELIN TULOKSET

Mölkyn trippeli on pelimuoto, jossa kilpaillaan kolmihenkisin joukkuein. Trippelin suomenmestaruuskisoja on käyty vuodesta 2010.

SM-TRIPPELI 2021
10.7.2021 Lahti

MK Lahti ry:n järjestämissä kisoissa Suomen mestaruutta tavoitteli yhteensä 54 joukkuetta.

1. TAHMA TASSUT (LAHTI)
Kuksa Oksa, Jaakko Räsänen, Antton Soini

2. WOODI (LAHTI)
Harry Asp, Timo Kemppi, Jake Ropponen

3. COBRA CSKA OMT (HYVINKÄÄ)
Kimble Sundström, Miro Koivisto, Antti Hämäläinen 

4. SÄKÄ TEAM (LAHTI)
Timo Mäkijärvi, Miika Sopola, Ilkka Henrik I Horttanainen

5. MAHLU II (MAHLU)
Kirsi Siikamäki, Heli Soidinmäki, Olli Kauppinen

6. KAAMEET APINAT (LAHTI)
Ato Niemi, Ilkka Korpela, Maski Lehtonen 

7. VAKAA KÄSI (LAHTI)
Antti Aholainen, Jarko Ahokas, Vesa Raisio

8. TUNARIT (KOTKA)
Jari Tuovinen, Jouni Volanen, Asko Timonen

SM-TRIPPELI 2020
29.8.2020 Hyvinkää

58 joukkuetta mitteli paremmuudestaan Kaakon Sähly -07 ry:n järjestämässä turnauksessa.

1. BILLY BOYS (HÄMEENKOSKI)
Tiia Hiljanen, Joosua Hiljanen, Jouni Hiljanen

2. MEHEVÄ KESÄLEKA (LAHTI)
Antton Soini, Kuksa Oksa, Jaakko Räsänen

3. MUSKETEERS (HÄMEENLINNA)
Mikki Kemppi, Tuoppi Berg, Jone Metsä

4. JANETZKI (HOLLOLA)
Mari Haasiatarha, Jari Haasiatarha, Tero Nikki 

5. LIEKIN JUKATA (IITTI)
Juhani Tojkander, Kari Laitinen, Taisto Pellikka

6. TEAM KAATO (HEINOLA)
Kari Järvinen, Pasi Tervala, Pekka Pietiläinen

7. VAKAA KÄSI (LAHTI)
Antti Aholainen, Jarko Ahokas, Vesa Raisio

8. LIEKINHEITTÄJÄT (IITTI)
Hannu Laaksonen, Markku Rytkölä, Jorma Lintukangas

SM-TRIPPELI 2019
20.7.2019 Messilä, Hollola

Janetzk1 ry:n järjestämiin kisoihin osallistui yhteensä 54 joukkuetta.

1. WOOD PUB (LAHTI)
Timo Kemppi, Harry Asp, Jake Ropponen

2. MAHLUN MÖLKKÄÄJÄT (MAHLU)
Veli-Pekka Halmila, Yrjö Soidinmäki, Jyrki Harju

3. KYMILÄISET (KOTKA)
Japi Eväkoski, Joni Eväkoski, Marko Timonen

4. VETTYNYT HALKO (HOLLOLA)
Sanna Koskimaa, Timo Hiltunen, Ilkka Horttanainen

5. KAATO (HEINOLA)
Pekka Pietiläinen, Kari Järvinen, Pasi Tervala

6. VAKAA KÄSI (LAHTI)
Jarko Ahokas, Jarno Järvinen, Antti Aholainen

7. JIIJIIPEE (LAHTI)
Jaana Mälkönen, Juhis Mälkönen, Petteri Rajanummi

8. JANETZKI DREAM TEAM (HOLLOLA)
Marko Lusi, Pauli Kirves, Tero Nikki

SM-TRIPPELI 2018
Hollola

Kisoihin osallistui yhteensä 53 joukkuetta.

1. COBRA (HYVINKÄÄ)
Mika Packalen, Kim Sundström, Kai Oksa

2. JANETZKIN MAJAKKA (HOLLOLA)
Mari Haasiatarha, Jari Haasiatarha, Joonas Soini

3. HEMPEÄT HERRASMIEHET (LAHTI)
Antton Soini, Matti Lehtonen, Markku Mäntysalo

4. KYMILÄISET (KOTKA)
Joni Eväkoski, Japi Eväkoski, Marko Timonen

5. BILLY BOYS (HÄMEENKOSKI)
Joosua Hiljanen, Tiia Hiljanen, Jouni Hiljanen

6. EESTI (VIRO)
Beto Miljand, Vahur Kölvart, Ragnar Nurmik

7. SANDELS (NASTOLA)
Lauri Nirkko, Jaska Nirkko, Jake Oksajoki

8. KOUKKUPOLVET (NASTOLA)
Pasi Tervala, Harri Voutilainen, Keke Anttila

SM-TRIPPELI 2017
Hollola

Kisoihin osallistui yhteensä 57 joukkuetta.

1. JANETZKIN MAJAKKA (HOLLOLA)
Mari Haasiatarha, Jari Haasiatarha, Kai Oksa

2. HMS TRIPLE TROUBLE (HELSINKI)
Juha Hammaren, Toni Laakso, Jukka Mäntylä

3. KÖMÖ KS (KÖYLIÖ)
Juho Kivimäki, Matti Kivimäki, Kari Kauramaa

4. EESTI VBS (TALLINNA)
Aivar Vettik, Beto Miljand, Sulev Veberson

5. HMS FUGE (HELSINKI)
Jukka Reinamo, Ville Reinamo, Esa Terävä

6. HIIHOO TEAM (LAHTI)
Jaana Mälkönen, Juhis Mälkönen, Teppo Muhonen

7. VETTYNYT JANETZKI (HOLLOLA)
Tuomo Jantunen, Sanna Koskimaa, Ilkka Horttanainen

8. SITI (ASIKKALA)
Antti Haapanen, Sirkka Haapanen, Kari Mikkola

SM-TRIPPELI 2016
Hollola

Kisoihin osallistui yhteensä 58 joukkuetta.

1. LIEKKISONNIT (IITTI)
Markku Rytkölä, Jorma Lintukangas, Hannu Laaksonen

2. OK-TEAM (LAHTI/HOLLOLA)
Markku Mäntysalo, Jukka Holopainen, Marko Lusi

3. TOPI & TOIVOTTOMAT (LAHTI/HEINOLA/HOLLOLA)
Topi Vihervaara, Pasi Tervala, Timo Kari

4. COBRA CSKA (HYVINKÄÄ)
Mika Packalen, Kim Sundström, Antti Hämäläinen

SM-TRIPPELI 2015
Hollola

Kisoihin osallistui yhteensä 44 joukkuetta.

1. OK-TEAM (HOLLOLA)
Markku Mäntysalo, Jukka Holopainen, Marko Lusi

2. JANETZKIN MAJAKKA (HOLLOLA)
Mari Haasiatarha, Jari Haasiatarha, Kai Oksa

3. MÖLKSUCKERS (LAHTI)
Jaakko Räsänen, Markku Vinni, Pasi Vehmasaho

4. KONNA & KOUKKU (LAHTI/HEINOLA)
Aarre Salmensuo, Antton Soini, Pasi Tervala

SM-TRIPPELI 2014
Hollola

Kisoihin osallistui yhteensä 40 joukkuetta.

1. LIEKKISONNIT (IITTI)
Veikko Ikonen, Jorma Lintukangas, Hannu Laaksonen 

2. VETTYNYT HALKO (HOLLOLA/LAHTI)
Sanna Koskimaa, Ilkka Horttanainen, Timo Hiltunen

3. JANETZKIN MAJAKKA (HOLLOLA)
Mari Haasiatarha, Jari Haasiatarha, Kai Oksa

4. PAHAVI (LAHTI/HEINOLA)
Harry Asp, Ville Petäjämäki, Pasi Tervala

SM-TRIPPELI 2013
Hollola

Kisoihin osallistui yhteensä 41 joukkuetta.

1. SM-KULTAA:
Märt Niinemägi, Beto Miljand, Arne Kauber (Viro)

2. SM-HOPEAA:
Antton Soini, Kimmo Leppänen ja Timo Hiltunen (Lahti/Hollola)

3. SM-PRONSSIA:
Vahur Kölvart, Gern Koha, Aivar Vettik (Viro)

4. NELJÄS SIJA:
Martti Rask, Toni Rask, Esa Kemppainen (Hollola)

SM-TRIPPELI 2012
Hollola

Kisoihin osallistui yhteensä 39 joukkuetta.

1. SM-KULTAA:
Timo Kemppi, Toivo Vihervaara ja Jake Ropponen (Lahti)

2. SM-HOPEAA:
Pekka Virolainen, Matti Kivimäki ja Kari Kauramaa (Köyliö)

3. SM-PRONSSIA:
Antton Soini, Matti Lehtonen ja Timo Hiltunen (Lahti)

4. NELJÄS SIJA:
Suvi Soini, Olivier Allain ja Sami Kallio (Lahti/Ranska)

SM-TRIPPELI 2011
Hollola

Kisoihin osallistui yhteensä 32 joukkuetta.

1. SM-KULTAA:
Leena Jantunen, Tommi Jantunen ja Kai Oksa (Hollola)

2. SM-HOPEAA:
Juha Keinonen, Keijo Anttila ja Ville Petäjämäki (Lahti)

3. SM-PRONSSIA:
Tipi Tuomola, Joni Tuomola ja Janne Lehto (Lahti)

4. NELJÄS SIJA:
Kari Järvinen, Pasi Tervala ja Marko Stenroos (Heinola)


SM-TRIPPELI 2010
Hollola

Kisoihin osallistui yhteensä 25 joukkuetta.

1. SM-KULTAA:
Risto Tuiskula, Tero Nikki ja Eero Koskinen (Lahti)

2. SM-HOPEAA:
Suvi Soini, Juha Keinonen ja Pekka Lintunen (Lahti)

3. SM-PRONSSIA:
Timo Kemppi, Mika Lönnqvist ja Toivo Vihervaara (Lahti)