Kansainvälinen Mölkkyliitto IMO ylläpitää Maaotteluiden ranking listaa sivuillaan.

MÖLKKY MAAOTTELU 2019

17.8.2019 Samoëns, Ranska

1. SUOMI            Jake Ropponen, Joni Eväkoski, Timo Kemppi, kapteeni Harry Asp

2. EESTI              Vahur Kölvart, Alger Jöras, Maire Kölvart

3. HONG KONG   Osman Wong, Sindy Yeung, Seth Chu

4. TURKKI           Hünkar Ekşi (c), Cüneyit Özen, Onur Sarioglu, kapteeni Eray Özcinar

5. TSEKKI           Pavel Tisovský, Roman Hanyk, Břetislav Polák, kapteeni Petr Hanyk
    SAKSA            Oliver Lindemayer, Michael Enzi jun., Johannes Brelage

    JAPANI           Sasaki, Nakai, Kanai, kapteeni Ishiz
    PUOLA             
Łukasz Jezierski, Sławek Wiechowski, Mateusz Wawrzaszek,  kapteeni Arkadiusz Piróg

6.8. ---

9. BELGIA               Jean-Marc, Philippe, Kevin
    RANSKA             Yann Rayjal, Florian Maudry, Olivier Allain
    ISO-BRITANNIA Alexander Short, Ryan Monks, Louis Böttcher, kapteeni Julius Böttcher
    NORJA                Chris, Charlotte, Thomas, kapteeni: Gunn
    ESPANJA            Luis Muñiz, Teresa Zafra, Carmina Colmenarejo, kapteeni Manuel Martínez
    SVEITSI             Georg Leuenberger, Peter Fischbacher, Horst Berner, kapteeni Lázló Mártjn
10.-14. ---

 

Mukana kilpailussa 14 maata.
 

MÖLKKY MAAOTTELU 2018

18.8.2018 Pori, Suomi

1. SUOMI    Joni Eväkoski, Marko Timonen, Kai Oksa, Manager: Harry Asp
2. SAKSA    Oliver Lindemayer, Horst Neuhoff, Michael Enzi, Manager: Julius Böttcher
3. TSEKKI   Radek, Tory, Tisovsks Pavel
4. EESTI     Valeri Filippov, Beto Miljard, Vahur Kölvart, Manager: Ragnar Nurmik
5. JAPANI
6. ENGLANTI
7. TURKKI    Hünkar Ekşi (c), Cüneyit Özen, Onur Sarioglu
8. PUOLA 
9. RANSKA   Julien Hamel, Antoine Brisacier, Cyril Leger
Mukana kilpailussa 9 maata

MÖLKKY MAAOTTELU 2017

19.8.2017 Rakovnik, Tsekki

1. SUOMI   Pauli Kirves, Jaakko Räsänen, Kai Oksa, Manager: Harry Asp
2. TSEKKI   Kotrla Antonin, Kral Radomir, Tisovsks Pavel
3. EESTI     Aivar Vettik, Beto Miljard, Vahur Kölvart
Mukana kilpailussa 12 maata

 

MÖLKKY MAAOTTELU 2016

​20.8.2016 Le Rheu, Ranska

1. ​SUOMI  Jake Ropponen, Marko Lusi, Hannu Laaksonen ja Suvi Soini (GM)
2. RANSKA
3. ESPANJA

Mukana kilpailussa oli 14 maata

 

MÖLKKY MAAOTTELU 2015
15.8.2015 Ursan kenttä, Lahti

1. SUOMI       Toni Laakso (c), Jukka Mäntylä, Marko Lusi, Timo Kari (GM)
2. SVEITSI
3. VIRO
4. RANSKA

sijat 5-8   SAKSA, BELGIA, VENÄJÄ, JAPANI

 

MÖLKKY MAAOTTELU 2014
15.8.2014 Kisapuisto Lahti

1. SUOMI: Sanna Koskimaa, Markku Mäntysalo, Ilkka Horttanainen (c)
2. RANSKA
3. VIRO
4. JAPANI
5. SAKSA ja ENGLANTI

 

MÖLKKY MAAOTTELU 2013
17.8.2013 Kisapuisto, Lahti

1. RANSKA
2. SUOMI: Mari Haasiatarha, Kimmo Leppänen, Antton Soini
3. VIRO
4. JAPANI
5. TSEKKI
6. SLOVAKIA

 

MÖLKKY MAAOTTELU 18.8.2012

Osallistuneet maat

Eesti         Mart Niinemägi, Beto Miljand, Aarne Kauber, Vahur Kölvart

Englanti    Jeff Callaghan, Lesley Callaghan, David Whittingham, Lois Whittingham

Japani       Shinya Matsuda, Nami Sugiyama, Shuichi Yatsuga, Yuki Ohsaka

Ranska      Ludovic Misura, Jerome Brehin, Olivier Henrisson, Christophe Saget

Ruotsi       Timo Boren, Erja Pöykiö, Pector Jensen

Saksa       Katharina Kaiser, Michael Enzi, Olivier Lindenmayer

Suomi       Suvi Soini, Timo Kemppi, Jari Haasiatarha

Tsekki       Lubomir Vlk, Milan Varga, Leos Skouloud

Viro           Mart Niinemägi, Beto Miljand, Aarne Kauber, Vahur Kölvart


Tulokset

1. Ranska
2. Viro
3. Japani
4. Suomi
5. Saksa
6. Englanti
7. Tsekki
8. Ruotsi

MÖLKKY MAAOTTELU 27.8.2011

Osallistuneet maat

Eesti         Beto Miljand, Aivar Vettik, Vahur Kölvart

Japani       Shinya Matsuda, Nami Sugiyama, Shuichi Yatsuga, Yuya Takakuba

Ranska      Rémi Chevalier, Mikael Racaud, Olivier Allain

Romania   Paul Nanu, Ana Micu, Patrick Schachebeck

Ruotsi       Timo Boren, Erja Pöykiö, Pentti Pöykiö

Saksa       Katharina Kaiser, Robert Ewald, Michael Wurzer

Slovakia    Lubos Vlk, Stano Gazo, Marek Leporis, Dusan Solivajs

Suomi       Tero Nikki, Sanna Koskimaa, Kai Oksa

Sveitsi      Pipa Rey, Frank Matter, Fx Bercraz, Elienne Pfaffer

Tsekki       Karel Janda, Josef Florec, Petr Kolar, Radek Hovotwy

Venäjä     Romen Navudylo, Nadja Ovasko, Roman Shchederkin, Lidiya Efimova, Velodja Efimov

Tulokset

1. Suomi
2. Slovakia
3. Saksa
4. Ruotsi


MÖLKKY MAAOTTELU 14.8.2010

Osallistuneet maat

Eesti         Märt, Beto, Gern, Vahur

Japani       Shinya, Shuichi, Nami

Ranska      Fredy, Sand, Olivier

Ruotsi       Timo, Tanja, Bo

Saksa        Jörg, Katharina, Hendrik, Patrick

Slovakia     Zombie, Lubo, Stano

Suomi        Tero Nikki, Risto Tuiskula, Suvi Soini

Tulokset

1. Eesti
2. Suomi
3. Ranska
4. Saksa

 

MÖLKKY-MAAOTTELU 29.8.2009

Osallistuneet maat

 

Eesti Märt Niinemägi, Vahur Kölvart ja Beto Miljand
Ranska Fabien Lemasson, Oliver Laurent ja Nicolas Gauqvelin
Ruotsi Timo Boren, Kjell Wiqvist ja Stefan Carlqvist
Norja/Ruotsi Patrik Berg, Staffan Bergh ja Tommy Jauhojärvi
Saksa Katharina Kaiser, Alex Bohle ja Hendrik Bastuck
Suomi 1 Tapio Sappinen, Leena Jantunen ja Pekka Lintunen
Suomi 2 Juha Keinonen, Suvi Soini ja Lauri Nirkko
Slovakia Peter Hruska, Matej Jentner ja Marek Leporis

 

Tulokset

  1. Suomi 2
  2. Eesti
  3. Suomi 1
  4. Ranska

 

©2021 Mölkkyliitto - MMD Networks Oy