LIITTOMÖLKKY 2020

5.9.2020 Köyliö

1. MK Lahti
2. Mölkkyliitto
3. Mahlu 1
4. HMS Terassimölkky
5. Liiga Tappara
6. Mahlu 2
7. Liiga Surma
8. Haka 1
9. Kömö 03 Kalistajat
10. Kömö 03 MölkkyVeikot
11. Eläkeliitto Köyliö
12. Eläkeliitto Forssa
13. Energiahalli
14. PMS 1
15. Liekki 1 
16. KKS-Mölkky
17. Kömö 03 Osujat
18. Liiga Jaosto
19. Haka 2
20. Haka 3
21. Liiga Mölkvistit 

LIITTOMÖLKKY 2019

7.9.2019 Espoo, Nuuksio

1. HMS-Juniorit, Jukka Mäntylä, Pete Nummi, Toni Laakso

2. Mahlu 1, Veli-Pekka Halmila, Jyrki Harju, Asko Rinneaho

3. MK-Lahti, Timo Kemppi, Jake Ropponen, Harry Asp

4. Energiahalli 1, Suvi Soini, Kimmo Leppänen, Sari Kivimäki

5. Cobra, Kim Sundström, Iris Sundström, Antti Hämäläinen, Mika Packalen

6. MK-Lahti JUST, Topi Vihervaara, Juha Mälkönen, Seppo Rissanen

7. HMS Terassimölkky, Antti Hautapakka, Vesa Känsäkangas, Jari Peltola, Jouni Nieminen

8. Mölkkyliitto, Petteri Rajanummi, Jaana Mälkönen, Teppo Muhonen

9. Liiga Halko, Ile Horttanainen, Sanna Koskimaa, Timo Hiltunen

10. Liiga Kaato, Kari Järvinen, Pekka Pietiläinen, Pasi Tervala, Juha Leskinen

11. Köyliim Mölkky 03 – 1, Jarmo Kulmala, Jouni Marttila, Tapani Ketola

12. KKS-Mölkky Kara, Jukka Hämäläinen, Pekka Ronkainen, Mirko Antikainen, Jarmo Oksanen

13. HMS Travelling Mölkky, Sami Boman, Marko Rojo, Esa Terävä, Jukka Reinamo

14. Ns Liekki 1, Veikko Ikonen, Anu Syrjänen, Taisto Pellikka

15. Mahlu 2, Kirsi Siikamäki, Mirja Mensonen, Heli Soidinmäki

16. Ns Liekki 2, Markku Rytkölä, Jorma Lintukangas, Hannu Laaksonen

17. Energiahalli 2, Antton Soini, Jaska Räsänen, Jani Laakkonen

18. Liiga Jaosto, Tipi Tuomola, Olli Jokinen, Aarre Salmensuo

19. Kymiläiset, Marko Timonen, Joni Eväkoski, Japi Eväkoski

20. Mahlu 3, Hannu Jakoaho, Jouko Moilanen, Pentti Autio

21. Köyliim Mölkky 03 – 3, Heikki Vännilä, Jorma Valonen, Tapio Putko

22. KKS-Mölkky Kallio, Aija Snabb, Pete Snabb, Kitte Vartiainen, Satu Nurminen-Hämäläinen

23. Liiga Lasvel, Liisa Kylliö, Helena Pohjola, Arja Ekman, Hannu Penkari

24. Kymiläiset WASCO, Jari Tuovinen, Jouni Volanen, Antti Airetsalo, Jani Peri

25. LTP poijjaat, Esa Koponen, Petri Kollin, Heimo Kuisma, Jarkko Tuohimaa

26. Sirkkulahden Tikka, Antti Haapanen, Kari Mikkola, Matti Mikkola

27. KKS-Mölkky/ Soile & the Boys, Soile Lehtonen, Roki Antikainen, Rasmus Antikainen, Juha Tikkanen

28. Köyliim Mölkky 03 – 2, Matti Kivimäki, Juho Kivimäki, Antti Pikkarainen, Kari Kauramaa

29. Energiahalli 3, Raija Soini, Henrik Ojanen, Pasi Sadinmäki

 

LIITTOMÖLKKY 2018

8.9.2018 Asikkala, Vääksy 

1) MK LAHTI Harry Asp/Timo Kemppi/Jake Ropponen 
2) COBRA, Hyvinkää Kai Oksa/Joni Eväkoski/Mika Packalen
3) MK LAHTI II Marko Timonen/Seppo Rissanen/Toivo Vihervaara
4) ENERGIAHALLI I, Lahti Suvi Soini/Sari Kivimäki/Kimmo Leppänen ja GM JJ Lehto
5) LIIGA-JAOSTO, Lahti Olli Jokinen/Irwin Salmensuo/Hannu Penkari
6) NS LIEKIN HAASTAJAT, Iitti Taisto Pellikka/Veikko Ikonen/Juhani Tojkander
7) KÖMÖ-03 I, Köyliö Jouni Marttila/Jarmo Kulmala/Tapani Ketola
8) JANETZK1, Hollola Ilkka Horttanainen/Pauli Kirves/Tuomo Jantunen/Kirsi Kirves
9) LIIGA-TAPPARA, Lahti Jouko Kallio/Jukka Riihelä/Harri Helminen/Petri Ranta
10) MAHLUN MÖLKKÄÄJÄT II Raimo Mustamäki/Asko Rinneaho/Mirja Mensonen/Veli-Pekka Halmila
11) LIIGA-SÄKÄ, Lahti Timo Mäkijärvi/Asko Lallukka/Veikko Kinnunen
12) HELSINGIN MÖLKKYSEURA I Reijo Kolkkanen/Tony Nyberg/Jari Hannula
13) SAMPOT, Lahti Sirkku Lekkermäki/Hannu Lekkermäki/Sampo Hägg
14) PAIKAN POJJAAT, Lahti Esa Koponen/Petri Kollin/Jussi Kuisma
15) ENERGIAHALLI II, Lahti Raija Soini/Henkka Ojanen/Mertsi Paajanen
16) MÖLKKYLIITTO Petteri Rajanummi/Juhis Mälkönen/Jaana Mälkönen
17) MAHLUN MÖLKKÄÄJÄT I Heli Soidinmäki/Yrjö Soidinmäki/Pentti Autio
18) NS LIEKKI, Iitti Hannu Laaksonen/Markku Rytkölä/Jorma Lintukangas
19) SITI YKKÖNEN, Asikkala Raimo Nieminen/Seppo Nieminen/Matti Mikkola/Sirkka Haapanen
20) HELSINGIN MÖLKKYSEURA II Olivier Allain/Jukka Mäntylä/Juha Hammaren
21) LIIGA-YKK, Lahti Taisto Salonen/Seppo Halmi/Raija Keijulehto/Marko Salonen
22) SITI KAKKONEN, Asikkala Antti Haapanen/Kari Mikkola/Reijo Linna/Hannele Mikkola 
23) KÖMÖ-03 II, Köyliö Heikki Vännilä/Jorma Valonen/Tapio Putko/Riitta Vännilä
24) KARAKALLIO SEURA Jarmo Oksanen/Pekka Ronkainen/Aija Snabb/Pete Snabb
25) SAMPOT II, Lahti Amalia Koskinen/Petteri Koskinen/Eero Koskinen

 

LIITTOMÖLKKY 2017

​9.9.2017 Hyvinkää

1. HMS Juniorit              Jukka Mäntylä, Toni Laakso, Pertti Nummi

2. Janetzk1 2                Pauli Kirves, Timo Kari, Jouko Honkasalo, Marko Lusi

3. Kortteliliiga Lasvel        Aija Hyttinen, Risto Niemi, Vote Törnwall, Hannu Penkari      

4. Mahlu 1                     Atte Veijalainen, Jyrki Harju, Pentti Autio    

5.  Kymiläiset                 Marko Timonen, Japi Eväkoski, Joni Eväkoski

6. KöMö-03 2                 Heikki Vännilä, Jorma Valonen, Tapani Ketola

7. HMS Fuge                  Esa Terävä, Jukka Reinamo, Ville Reinamo, Tarja Reinamo

8. MC KuTu                    Kimmo Leppänen, Markku Mäntysalo, Tipi Tuomola

9. Janetzk1 1                  Tuomo Jantunen, Ilkka Horttanainen, Kai Oksa, Ari Vettenranta

10. MK Lahti                     Timo Kemppi, Harry Asp, Pasi Tervala, Jake Ropponen

11. Cobra Seniors            Hannu Laaksonen, Mika Packalen, Marko Mustasilta

12. Kortteliliiga JaVi           Jemina Aalto, Ville Laine, Jari Laine

13. Fipa 1                        Jarzu Löytty, Jani Klemetti, Käde Kähärä, Hemppa Heinonen

14. Ns. Liekki haastajat     Paula Haapaniemi, Taisto Pellikka, Juha Saari, Veikko Ikonen

15. Mölkkyliitto                 Jaana Mälkönen, Juhis Mälkönen, Petteri Rajanummi

16. Sampot                     Amalia Koskinen, Helena Niutanen, Petteri Koskinen

17. Musketeers 1             Tuomas Berg, Mika Kemppi, Tuomo Pylsy, Klaus Jokivalo

18. Energiahalli 1              Antton Soini, Maski Lehtonen, Olli ”Puolinelson” Jokinen

19. Paikan Mölkky Team   Esa Koponen, Petri Kollin, Jussi Kuisma

20. Energiahalli 2              Suvi Soini, Timo Hiltunen, Aarre Salmensuo

21. Cobra Juniors             Antti Hämäläinen, Miro Koivisto, Kim Sundström

22. Musketeers 2             Tomi Eloranta, Sami Nieminen, Jani Lehtelä, Sami Kuusisto

23. Fipa 2                        Benita Kaari, Jonna Nurmi, Sari Kuha-Kanerva, Vesku Kanerva

24. Ns. Liekki                   Jorma Lintukangas, Markku Rytkölä, Jukka Tolppala, Kari Laitinen

25. Kortteliliiga HiiHoo       Rame Rantanen, Pekka Luostarinen, Riitta Kuorikoski

26. Mahlu 2                     Kirsi Siikamäki, Mirja Mensonen, Ritva Paavola, Riitta Rinneaho

27. KarakallioSeura B       Jarmo Oksanen, Aija Snabb, Pete Snabb

28. KarakallioSeura A       Jukka Hämäläinen, Satu Nurminen-Hämäläinen, Mikko Koskinen,

                                      Aulikki Pentikäinen

29. Fipa Seniors               Masa Häggman, Olli Aapalahti, Mikko Häggman, Topi Hurme

30. KöMö-03 1                 Matti Kivimäki, Juho Kivimäki, Kari Kauramaa

Tapahtuman järjestivät yhteistyössä Fipa ry ja Mölkkyliitto
 

LIITTOMÖLKKY 2016

27.8.2016 Iitti

1. KL Billy Boys Tiia Hiljanen, Joosua Hiljanen, Jouni Hiljanen
2. Energiahalli 2 Suvi Soini, Aarre Salmensuo, Timo Hiltunen
3. Mölkkykerho Ville Petäjämäki, Eino Laaksonen, Asko Lallukka
4. MC KuTu Sari Kivimäki, JJ Lehto, Markku Mäntysalo, Tipi Tuomola
5. KöMö 03 - 1 Matti Kivimäki, Juho Kivimäki, Kari Kauramaa, Raija Kauramaa
6. Sampot 1 Juhis Mälkönen, Eero Koskinen, Sampo Hägg
7. Lahden Paikka Team Esa Koponen, Petri Kollin, Mika Köttö
8. Energiahalli 1 Antton Soini, Jaana Alaranta, Raija Soini, Juhani Rahikainen
9. KL HalkoKirves Sanna Koskimaa, Kirsi Kirves, Pauli Kirves, Ilkka Horttanainen
10. LC Kausala Hannu Laaksonen, Juha Närkki, Veikko Ikonen
11. Cobra-Team Mika Packalen, Annika Packalen, Kim Sundström
12. HMS Kax Walter Craff, Ari Vettenranta, Pete Nummi, Simo Vettenranta
13. KL Puuta Päin Jari Alanen, Jouko Honkasalo, Erkki Hoppari, Juha Semeri
14. KöMö 03 - 2 Jukka Saari, Tiia Hyväri, Petri Hyväri
15. MK Lahti Jake Ropponen, Pasi Tervala, Toivo Vihervaara
16. Kymiläiset Farmi Marko Timonen, Wellu Pirinen, Niko Jääkallio
17. Fipa 1 Jussi Heinonen, Antti Hämäläinen, Jarzu Löytty, Sari Löytty
18. Fipa 2 Sari Kuha-Kanerva, Vesku Kanerva, Käde Kähärä, Masa Häggman
19. KarakallioSeura Jukka Hämäläinen, Jarmo Oksanen, Aija Snabb, Pete Snabb, Satu Nurminen-Hämäläinen
20. Sampot 2 Jaana "Parempi" Mälkönen, Ama Koskinen, Petteri Koskinen
21. KL Mosku Leena Tuppurainen, Anne Körkkö, Kaisa Naumanen, Sammy Vahvelainen

Tapahtuman järjestivät yhteistyössä LC Kausala sekä Mölkkyliitto

Henkilön Suomen Kansainvälinen Mölkkyliitto/Finnish Int.  Mölkky Association kuva.

 

LIITTOMÖLKKY 2015

29.8.2015 Köyliö

1. HMS 1, Helsinki               Pete Nummi, Olivier Allain, Damien Landais

2. Cobra-Team, Hyvinkää     Kim Sundström, Japi Eväkoski, Mika Packalen

3. HMS 2, Helsinki               Kari Lampinen, Tony Nyberg, Jyri Nyberg

4. Janetzki 1, Hollola           Mari Haasiatarha, Sari Pohjalainen, Jari Haasiatarha, Kai Oksa

5. KL Refla, Lahti                 Pauli Kirves, Matti Liikanen, Sirkka Liikanen

6. Energiahalli 1, Lahti         Aarre Salmensuo, Ilkka Horttanainen, Suvi Soini, Juha Keinonen

7. Mölkkyliitto, Lahti            Juha Mälkönen, Jaana Mälkönen, Virpi Järvenpää, Anu Syrjänen

8. KL Kopla, Lahti                Olli Jokinen, Tommi Kyllönen, Petteri Rajanurmi, Ville Myllylä

9. KöMö03 1, Köyliö             Kari Kauramaa, Matti Kivimäki, Juho Kivimäki

10. KL Seniorit, Lahti           Hannu Penkari, Asko Lallukka, Aija Hyttinen, Risto Niemi

11. Energiahalli 2, Lahti       Raija Soini, Ida Kähkönen, Henrik Ojanen, Juhani Rahikainen

12. KöMö03 2, Köyliö           Arto Tuomola, Jouni Marttila, Reijo Mattila

13. Fipa, Hyvinkää               Antti Hämäläinen, Kai Kiikkinen, Jani Klemetti

14. Mahlu 1                         Atte Veijalainen, Pentti Sandelin, Raimo Mustamäki, Yrjö Soidinmäki

15. Mahlu 2                         Heli Soidinmäki, Veli-Pekka Halmila, Mirja Mensonen, Hannu Jakoaho

16. KL Taikurit, Lahti           Taisto Salonen, Seppo Halmi, Seppo Paulus, Raija Keijulehto

17. Mölkkykerho Lahti          Harry Asp, Timo Kemppi, Jake Ropponen

18. Tuoterengas, Lahti         Esa Koponen, Petri Kollin, Mika Köttö

19. LC Kausala, Iitti             Hannu Laaksonen, Veikko Ikonen, Markku Rytkölä

20. Sampot, Lahti                Amalia Koskinen, Petteri Koskinen, Mikko Semeri

21. KöMö03 3, Köyliö           Marko Kauramaa, Tapio Haavisto, Mikko Haavisto

 

Tapahtuman järjestivät yhteistyössä Köyliim Mölkky 03 sekä Mölkkyliitto


 

LIITTOMÖLKKY 2014

13.9.2014 Suomenlinna, Helsinki

  1. JANETZKI 2, Hollola           Mari Haasiatarha, Jari Haasiatarha, Kai Oksa
  2. KÖMÖ 03 KS, Köyliö          Matti Kivimäki, Kari Kauramaa, Juho Kivimäki
  3. KORTTELI 4, Lahti             Timo Hiltunen, Keijo Sappinen, Antton Soini
  4. BILEINSINÖÖRIT, Helsinki  Juha-Matti Virkkula, Tuomas Tallqvist, Anne Miettinen
  5. HMS 2, Helsinki                 Jukka Mäntylä, Juha Hammarén, Marko Rojo, Sami Boman
  6. MAHLU 1, Mahlu                Jyrki Harju, Veli-Pekka Halmila, Heikki Pihlanen
  7. JANETZKI 1, Hollola           Leena Jantunen, Tommi Jantunen, Jouko Honkasalo, Timo Häkkinen
  8. WP 1, Helsinki                   Tony Nyberg, Jari Hannula, Sami Tuomaala,Heikki Peuralahti
  9. KORTTELI 2, Lahti              Saku Tuomola, Juha Mälkönen, Kimmo Leppänen
  10. TUOTERENGAS, Lahti         Esa Koponen, Petri Kollin, Jussi Kuisma
  11. KÖMÖ 03 HL, Köyliö           Tapani Ketola, Jouni Marttila, Tapio Putko, Pekka Virolainen
  12. MÖLKKYLIITTO, Lahti/H:ki  Suvi Soini, Matti Lehtonen, Tipi Tuomola, Jake Ropponen, Kari Lampinen
  13. HMS 1, Helsinki                 Olivier Allain, Damien Landais, Toni Laakso
  14. FIPA 1, Hyvinkää               Jarzu Löytty, Vesa Kanerva, Jussi Heinonen
  15. KORTTELI 3, Lahti              Raija Soini, Juhani Rahikainen, Henrik Ojanen
  16. MAHLU 2, Mahlu                 Raimo Mustamäki, Jouko Moilanen, Hannu Jakoaho
  17. KORTTELI 1, Lahti              Jaska Räsänen, Sinikka Irri, Markku Vinni
  18. WP 2, Helsinki                    Milla Leppänen, Hanna Koivula, Lasse Koivula
  19. TANHUUJAT, Lahti              Juha Semeri, Antti Santala, Markku Korkka
  20. LC KAUSALA, Iitti               Hannu Laaksonen, Veikko Ikonen, Aarre Mällinen
  21. FIPA 2, Hyvinkää               Jani Klemetti, Ilkka Tuomi, Heli Hämäläinen

Tapahtuman järjestivät yhteistyössä Helsingin Mölkkyseura-HMS sekä Suomen Kansainvälinen Mölkkyliitto

KUVIA TAPAHTUMASTA SAAT KLIKKAAMALLA LINKKIÄ. Kuvat: Jyri Nyberg

 http://www.molkkyliitto.fi/datafiles/userfiles/Image/Liittom%C3%B6lkky.htm

 

kuva: Jyri Nyberg

 

©2021 Mölkkyliitto - MMD Networks Oy