21.7. - 22.7.2018 Tsekki

1) Kymiläiset, Kotka                         Marko Timonen/Japi Eväkoski/Joni Eväkoski
2) MK, Lahti                                     Jake Ropponen/Timo Kemppi/Pasi Tervala/Harry Asp
3) Teho, Lahti                                   Jaana Mälkönen/Juha Mälkönen/Teppo Muhonen
4) Men o'Mölk, Saksa                      Gisele Kettembeil/Johannes Brelage/Andreas Braun
5) Mölk Your World, Ranska            Olivier Lindermayr/Damien Landais/Olivier Allain
6) Tomira, Tsekki                              Tonda Kotrla/Pavel Tisovsky/Radek Kral/Jana Kralova
7) Dynamo, Tsekki                            Tomas Lohynsky/Ludek Kvapil/Dan Dragoun
8) Albi Rookies                                 Petra Brezinova/Jiri Brezina/Katerina Mrazova

​Kilpailuun osallistui 38 joukkuetta
Kisan Järjesti Tshekin Mölkkyliitto.

 

17.3.2018 Tallinna, Viro

1) JANETZK1 LIT, Hollola               Leena Jantunen/Ilkka Horttanainen/Tuomo Jantunen
2) VALLU, Eesti                              Valeri Filipenko/Hanno Voole/Urmas Berkmann
3) MK LAHTI                                   Harry Asp/Pasi Tervala/Timo Kemppi
4) KONNA&KOUKKU, Lahti            Suvi Soini/Antton Soini/Timo Hiltunen
5) LASVEL, Lahti                             Risto Niemi/Markku Mäntysalo/Voitto Törnvall/Aija Hyttinen
6) MAHLU I, Mahlu                          Jyrki Harju/Yrjö Soidinmäki/Pentti Autio
7) A-TEAM, Eesti                             Alger Jöras/Ott Kristelstein/Hanno
8) JANETZK1 MAJAKKA, Hollola   Jari Haasiatarha/Mari Haasiatarha/Ari Vettenranta

​Kilpailuun osallistui 41 joukkuetta

 

18.3. 2017 Tallinna, Viro

1. CLUB CHICAGO, Lahti
Markku Vinni/Jaakko Räsänen/Tiia Hiljanen/Joosua Hiljanen

2. JANETZKIN MAJAKKA, Hollola
Mari Haasiatarha/Jari Haasiatarha/Kai Oksa/Sari Pohjalainen  

3. ESTONIA MÖLKKY TEAM, Tallinna
Vahur Kölvart/Aivar Vettik/Rannus Mäsak.

4. MAINOSPAITA, Lahti
Pekka Lintunen/Keijo Anttila/Janne Lintunen.

5. Lasvel, Lahti
6. HMS Perkkaa, Helsinki
7. Janetzki LIT, Hollola
8. HMS Janetzki, Helsinki/Hollola

​Kilpailuun osallistui 40 joukkuetta

 

 

9.4. 2016 Tallinna, Viro

1. Stade Olympique Mölkky, Ranska   Julien Freneix, Geoffroy Gourdon, Francois Blard

2. Cobra Cska, Hyvinkää  Kim Sundström, Mika Packalen, Antti Hämäläinen, Miro  Koivisto  

3. EESTI, Viro      Märt Niinemägi, Beto Miljand, Aarne Kauber

4. Lahden Seniorit, Lahti   Risto Niemi, Aija Hyttinen, Voitto Törnvall

Mukana 45 joukkuetta          

 

 

28.2. 2015 Tallinna, Viro

1. Otsakool, Viro                        Aivar Vettik, Rannus Mäsak, Vahur Kölvart

2. MölkkAnjou, Ranska               Kevin Martin, Romain Mahot, Philippe Girard, Frangois Blard

3. Woodi, Suomi                        Jake Ropponen, Harry Asp, Timo Kemppi

4. HMS-MölkkYourWorld, Suomi  Sami Boman, Olivier Allain, Damien Landais  

Mukana 40 joukkuetta          

 

8.3. 2014 Tallinna, Viro

1. MC Sorsa, Suomi                    Pekka Lintunen, Keijo Anttila, Joonas Soini

2. Otsakool, Viro                        Vahur Kölvart, Aivar Vettik, Rannus Mäsak

3. Wood Pub II, Suomi                Eino Laaksonen, Harry Asp, Ville Petäjämäki

4. Janetzki Majakka, Suomi         Mari Haasiatarha, Jari Haasiatarha, Kai Oksa

Mukana 50 joukkuetta

©2018 Mölkkyliitto - Kotisivukonkarit (MMD Networks Oy)