MAAJOUKKUEKARSINTA 2018

 

Vuoden 2018 karsinta Suomen Mölkkymaajoukkueeseen, MölkkyJengiin, järjestetään su 22.4.2018 klo 10 alkaen Energiahallissa, Ilmarisentie 3 Lahti.

Osanoton varmistus klo 9.00-9.30. Osanottomaksu karsintaan on 10e ja se maksetaan paikan päällä.

MölkkyJengin päätapahtuma on maaottelu Viroa vastaan syksyllä 2018 Tallinnassa. Pelaajat maksavat itse matkakustannuksensa Viroon.


Maajoukkueeseen kuuluu 12 heittäjää, joista vähintään kolme on naisia/junioreita (* alle 16v). Karsinnasta pääsee yhdeksän parasta heittäjää (joista vähintään kolme on naisia/junioreita) suoraan Suomen maajoukkueeseen, Mölkkyliiton hallitus nimeää loput kilpailijat.

Ilmoittautumiset singelinä pelattavaan karsintaan viimeistään 10.4.2018  osoitteeseen molkkyliitto@molkkyliitto.fi viestiin otsikoksi/aiheeksi "Maajoukkuekarsinta"

Ilmoita viestissä nimesi ja yhteystietosi (mielellään sp-osoite, puh.nro ja kotipaikkakunta).

ILMOITTAUTUMINEN ON PÄÄTTYNYT !!!

 

Vuoden 2018 karsinta Suomen Mölkkymaajoukkueeseen, MölkkyJengiin, järjestetään su 22.4.2018 klo 10 alkaen Energiahallissa, Ilmarisentie 3 Lahti.

Osanoton varmistus klo 9.00-9.30. Osanottomaksu karsintaan on 10e ja se maksetaan paikan päällä.

Alkulohkot:

A. Harry Asp, Pauliina Kainulainen, Marko Timonen, Ville Petäjämäki

B. Japi Eväkoski, Kimmo Leppänen, Veikko Ikonen, Joni Eväkoski

​C. Vilpuri Leinonen, Taisto Salonen, Asko Lallukka, Jari Eronen

​D. Timo Hiltunen, Auvo Rahkola, Tony Nyberg, Suvi Soini

E. Antton Soini, Taisto Pellikka, Mika Packalen, Mervi Leskinen

F. Aija Hyttinen, Pekka Pietiläinen, Pasi Tervala, Kari Laitinen

G. Ville Myllylä, Petri Kollin, Kari Mikkola, Jouni Hiljanen

H. Pekka Luostarinen, Sari Kivimäki, Raija Soini, Sanna Laurila

J. Marko Salonen, Jaana Mälkönen, Timo Mäkijärvi, Jaakko Räsänen, Hannu Laaksonen

K. Risto Niemi, Juha Leskinen, Tiia HIljanen, Aarre Salmensuo, Olli Jokinen

​L. Tipi Tuomola, Mika Köttö, Kari Järvinen, Petteri Rajanummi, Toivo Kiskonen

M. Juhis Mälkönen, Joosua Hiljanen, Kai Oksa, Sanna Jokinen, Teppo Muhonen

N. Joonas Soini, Liisa Kylliö, Asko Timonen, Risto Savilaakso, Anja Koivikko

​O. Susanna Kokkonen, Timo Kemppi, Seppo Halmi, Seppo Koivikko, Hannu Penkari

 

 

KARSINTAAN ILMOITTAUTUNEET: päivitetty 11.4. 

NAISET:

1. Suvi Soini, Lahti                                   Maajoukkuepaikka !

2. Anja Koivikko, Lahti

3. Jaana Mälkönen, Lahti

4. Mervi Leskinen, Lahti                            Varalla !

5. Sanna Jokinen, Lahti

6. Susanna Kokkonen, Lahti

7. Aija Hyttinen, Lahti

8. Sanna Laurila, Orimattila

9. Liisa Kylliö, Lahti

10. Tiia Hiljanen, Hämeenkoski

11. Raija Soini, Lahti                                 Maajoukkuepaikka !

12. Sari Kivimäki, Lahti                             Maajoukkuepaikka !

13. Pauliina Kainulainen, Lahti

 

JUNIORIT*:

1. Vilpuri Leinonen, Hämeenkoski (11v)

 

MIEHET:

1. Jaakko Räsänen, Lahti                          Maajoukkuepaikka !

2. Marko Timonen, Kotka

3. Hannu Laaksonen, Iitti

4. Tony Nyberg, Vantaa

5. Harry Asp, Lahti                                   Maajoukkuepaikka !

6. Seppo Koivikko, Lahti                           Maajoukkuepaikka !

7. Auvo Rahkola, Hollola

8. Joonas Soini, Lahti                               Maajoukkuepaikka !

9. Taisto Pellikka, Iitti

10. Veikko Ikonen, Iitti

11. Kari Laitinen, Iitti

12. Timo Hiltunen, Lahti                           Maajoukkuepaikka !

13. Juhis Mälkönen, Lahti

14. Timo Mäkijärvi, Lahti

15. Seppo Halmi, Lahti

16. Petri Kollin, Hollola

17. Taisto Salonen, Lahti

18. Marko Salonen, Hollola

19. Asko Lallukka, Hollola

20. Tipi Tuomola, Lahti

21. Teppo Muhonen, Lahti

22. Olli Jokinen, Lahti

23. Kari Mikkola, Vihti

24. Pekka Luostarinen, Lahti

25. Toivo Kiskonen, Lahti

26. Timo Kemppi, Lahti

27. Asko Timonen, Kotka

28. Aarre Salmensuo, Lahti

29. Risto Niemi, Lahti

30. Ville Petäjämäki, Kimola                    Maajoukkuepaikka !

31. Kai Oksa, Alajärvi

32. Ville Myllylä, Orimattila

33. Petteri Rajanummi, Lahti                   Maajoukkuepaikka !

34. Kari Järvinen, Heinola

35. Hannu Penkari, Lahti

36. Mika Packalen, Hyvinkää

37. Juha Leskinen, Orimattila

38. Risto Savilaakso, Orimattila

39. Joosua Hiljanen, Hämeenkoski           Varalla !

40. Jouni Hiljanen, Iitti

41. Antton Soini, Lahti                            Maajoukkuepaikka !

42. Jari Eronen, Kärkölä

43. Joni Eväkoski, Kotka

44. Japi Eväkoski, Hyvinkää

45. Pasi Tervala, Heinola

46. Pekka Pietiläinen, Heinola

47. Mika Köttö, Lahti

48. Kimmo Leppänen, Hollola

 

©2018 Mölkkyliitto - Kotisivukonkarit (MMD Networks Oy)