LIITTOMÖLKKY 2017

 

 

Aika:         9.9.2017, osanoton varmistus klo 11-11.30, kisa alkaa n. klo 12

Paikka:     Sveitsin Kenttä, Aleksis Kiven katu 6 Hyvinkää

Pelimuoto: trippeli, joukkueessa 3-4 pelaajaa

 

​Ilmoittautuminen kilpailuun päättyy 25.8. Kutsut on lähetetty jäsenseuroille, kysy lisää omasta seurastasi !

ILMOITTAUTUMINEN ON PÄÄTTYNYT !

ALKULOHKOT:

Lohko A                                        Lohko B                                      Lohko C

MK Lahti                                        Mölkkyliitto                                 Energiahalli 2

Kortteliliiga HiiHoo                          Energiahalli 1                              Cobra Seniors

Ns. Liekki Haastajat                        HMS Juniorit                               Kortteliiga Lasvel

Musketeers 1                                 Musketeers 2                               Fipa 2

KarakallioSeura B                           Paikan Mölkky Team                    Mahlu 1

MC KuTu                                       Janetzk1 1                                  Kortteliliiga JaVi

HMS Fuge                                      Cobra Juniors                              Fipa Seniors

Mahlu 2                                         Fipa 1                                         KöMö-03 2

Kymiläiset                                      Kömö-03 1                                 Sampot

Janetzk1 2                                     Ns. Liekki                                    KarakallioSeura A

 

 

 

​Ilmoittautuneet joukkueet: (päivitetty 26.8.)

1. Energiahalli 1              Antton Soini, Maski Lehtonen, Olli Jokinen

2. Energiahalli 2              Suvi Soini, Timo Hiltunen, Aarre Salmensuo

3. Mölkkyliitto                 Jaana Mälkönen, Juhis Mälkönen, Petteri Rajanummi

4. MC KuTu                    Kimmo Leppänen, Markku Mäntysalo, Tipi Tuomola

5. MK Lahti                     Timo Kemppi, Harry Asp, Pasi Tervala, Jake Ropponen

6. Kortteliliiga JaVi           Jemina Aalto, Ville Laine, Jari Laine, Jarmo Kuusela

7. Kortteliliiga Lasvel        Aija Hyttinen, Risto Niemi, Vote Törnwall, Hannu Penkari              

8. Kortteliliiga HiiHoo       Rame Rantanen, Pekka Luostarinen, Riitta Kuorikoski

9. Janetzk1 1                  Tuomo Jantunen, Ilkka Horttanainen, Kai Oksa, Ari Vettenranta

10. Janetzk1 2                Pauli Kirves, Timo Kari, Jouko Honkasalo, Marko Lusi

11. Kymiläiset                 Marko Timonen, Japi Eväkoski, Joni Eväkoski

12. Cobra Seniors            Hannu Laaksonen, Mika Packalen, Marko Mustasilta

13. Cobra Juniors             Antti Hämäläinen, Miro Koivisto, Kim Sundström

14. Ns. Liekki                   Jorma Lintukangas, Markku Rytkölä, Jukka Tolppala, Kari Laitinen

15. Ns. Liekki haastajat     Paula Haapaniemi, Taisto Pellikka, Juha Saari, Veikko Ikonen

16. Paikan Mölkky Team   Esa Koponen, Petri Kollin, Jussi Kuisma

17. HMS Juniorit              Jukka Mäntylä, Toni Laakso, Pertti Nummi

18. HMS Fuge                  Esa Terävä, Jukka Reinamo, Ville Reinamo, Tarja Reinamo

19. Mahlu 1                     Atte Veijalainen, Jyrki Harju, Esa Oikari

20. Mahlu 2                     Kirsi Siikamäki, Mirja Mensonen, Ritva Paavola, Riitta Rinneaho

21. KöMö-03 1                 Matti Kivimäki, Juho Kivimäki, Kari Kauramaa

22. KöMö-03 2                 Heikki Vännilä, Jorma Valonen, Tapani Ketola, ?

23. Sampot                     Amalia Koskinen, Sampo Hägg, Petteri Koskinen

24. KarakallioSeura A       Jukka Hämäläinen, Satu Nurminen-Hämäläinen, Mikko Koskinen,

                                      Aulikki Pentikäinen

25. KarakallioSeura B       Jarmo Oksanen, Aija Snabb, Pete Snabb, Mepa Juutilainen

26. Fipa 1                        Jarzu Löytty, Jani Klemetti, Käde Kähärä, Hemppa Heinonen

27. Fipa 2                        Benita Kaari, Jonna Nurmi, Sari Kuha-Kanerva, Vesku Kanerva

28. Fipa Seniors               Masa Häggman, Olli Aapalahti, Mikko Häggman, Topi Hurme

29. Musketeers 1             Tuomas Berg, Mika Kemppi, Tuomo Pylsy, Sami Kuusisto

30. Musketeers 2             Tomi Eloranta, Sami Nieminen, Jani Lehtelä, ?

 

 

Bussikuljetus Lahti - Hyvinkää - Lahti:

Energiahalli 5 hlöä

Mölkkyliitto 6 hlöä

MC KuTu     2 hlöä

MK Lahti     2 hlöä

Kortteliliiga 12 hlöä

Janetzk1     3 hlöä

Sampot      3 hlöä

 

TULOKSET :

1. HMS Juniorit              Jukka Mäntylä, Toni Laakso, Pertti Nummi

2. Janetzk1 2                Pauli Kirves, Timo Kari, Jouko Honkasalo, Marko Lusi

3. Kortteliliiga Lasvel        Aija Hyttinen, Risto Niemi, Vote Törnwall, Hannu Penkari      

4. Mahlu 1                     Atte Veijalainen, Jyrki Harju, Pentti Autio    

5.  Kymiläiset                 Marko Timonen, Japi Eväkoski, Joni Eväkoski

6. KöMö-03 2                 Heikki Vännilä, Jorma Valonen, Tapani Ketola

7. HMS Fuge                  Esa Terävä, Jukka Reinamo, Ville Reinamo, Tarja Reinamo

8. MC KuTu                    Kimmo Leppänen, Markku Mäntysalo, Tipi Tuomola

9. Janetzk1 1                  Tuomo Jantunen, Ilkka Horttanainen, Kai Oksa, Ari Vettenranta

10. MK Lahti                     Timo Kemppi, Harry Asp, Pasi Tervala, Jake Ropponen

11. Cobra Seniors            Hannu Laaksonen, Mika Packalen, Marko Mustasilta

12. Kortteliliiga JaVi           Jemina Aalto, Ville Laine, Jari Laine

13. Fipa 1                        Jarzu Löytty, Jani Klemetti, Käde Kähärä, Hemppa Heinonen

14. Ns. Liekki haastajat     Paula Haapaniemi, Taisto Pellikka, Juha Saari, Veikko Ikonen

15. Mölkkyliitto                 Jaana Mälkönen, Juhis Mälkönen, Petteri Rajanummi

16. Sampot                     Amalia Koskinen, Helena Niutanen, Petteri Koskinen

17. Musketeers 1             Tuomas Berg, Mika Kemppi, Tuomo Pylsy, Klaus Jokivalo

18. Energiahalli 1              Antton Soini, Maski Lehtonen, Olli ”Puolinelson” Jokinen

19. Paikan Mölkky Team   Esa Koponen, Petri Kollin, Jussi Kuisma

20. Energiahalli 2              Suvi Soini, Timo Hiltunen, Aarre Salmensuo

21. Cobra Juniors             Antti Hämäläinen, Miro Koivisto, Kim Sundström

22. Musketeers 2             Tomi Eloranta, Sami Nieminen, Jani Lehtelä, Sami Kuusisto

23. Fipa 2                        Benita Kaari, Jonna Nurmi, Sari Kuha-Kanerva, Vesku Kanerva

24. Ns. Liekki                   Jorma Lintukangas, Markku Rytkölä, Jukka Tolppala, Kari Laitinen

25. Kortteliliiga HiiHoo       Rame Rantanen, Pekka Luostarinen, Riitta Kuorikoski

26. Mahlu 2                     Kirsi Siikamäki, Mirja Mensonen, Ritva Paavola, Riitta Rinneaho

27. KarakallioSeura B       Jarmo Oksanen, Aija Snabb, Pete Snabb

28. KarakallioSeura A       Jukka Hämäläinen, Satu Nurminen-Hämäläinen, Mikko Koskinen, Aulikki Pentikäinen

29. Fipa Seniors               Masa Häggman, Olli Aapalahti, Mikko Häggman, Topi Hurme

30. KöMö-03 1                 Matti Kivimäki, Juho Kivimäki, Kari Kauramaa

 

 

 

©2017 Mölkkyliitto - Kotisivukonkarit (MMD Networks Oy)