LiittoMölkky 2016 pelataan 27.8.2016 Iitin Kausalassa. Kutsut on lähetetty jäsenille. Jokainen jäsenjärjestö voi lähettää kilpailuun 1-2 joukkuetta. Pelimuoto on trippeli. Joukkueessa saa olla 3-4 heittäjää.

Ilmoittautuminen on  päättynyt !

Mukana olevat joukkueet:

  1. Lahden Paikka Team   Esa Koponen, Petri Kollin, Mika Köttö
  2. Energiahalli 1              Antton Soini, Jaana Alaranta, Raija Soini, Juhani Rahikainen
  3. Energiahalli 2              Suvi Soini, Aarre Salmensuo, Timo Hiltunen
  4. Cobra-Team                Mika Packalen, Annika Packalen, Kim Sundström
  5. MK Lahti                      Jake Ropponen, Pasi Tervala, Toivo Vihervaara
  6. Mölkkykerho                Ville Petäjämäki, Eino Laaksonen, Asko Lallukka
  7. MC KuTu                    Sari Kivimäki, JJ Lehto, Markku Mäntysalo, Tipi Tuomola
  8. KL Mosku          Leena Tuppurainen, Anne Körkkö, Kaisa Naumanen, Sammy Vahvelainen
  9. KL Puuta Päin              Jari Alanen, Jouko Honkasalo, Erkki Hoppari, Juha Semeri
  10. KL Billy Boys                 Tiia Hiljanen, Joosua Hiljanen, Jouni Hiljanen
  11. Sampot 1                     Juhis Mälkönen, Eero Koskinen, Sampo Hägg
  12. Sampot 2                      Jaana "Parempi" Mälkönen, Ama Koskinen, Petteri Koskinen
  13. Kymiläiset Farmi            Marko Timonen, Wellu Pirinen, Niko Jääkallio
  14. KarakallioSeura            Jukka Hämäläinen, Jarmo Oksanen, Aija Snabb, Pete Snabb,                                      Satu Nurminen-Hämäläinen
  15. KöMö 03 - 1                  Matti Kivimäki, Juho Kivimäki, Kari Kauramaa, Raija Kauramaa
  16. KöMö 03 - 2                  Jukka Saari, Tiia Hyväri, Petri Hyväri
  17. KL HalkoKirves              Sanna Koskimaa, Kirsi Kirves, Pauli Kirves, Ilkka Horttanainen                    
  18. HMS Kax                       Walter Craff, Ari Vettenranta, Pete Nummi, Simo Vettenranta
  19. Fipa 1                           Jussi Heinonen, Antti Hämäläinen, Jarzu Löytty, Sari Löytty
  20. Fipa 2                      Sari Kuha-Kanerva, Vesku Kanerva, Käde Kähärä, Masa Häggman
  21. LC Kausala                   Hannu Laaksonen, Juha Närkki, Veikko Ikonen

 

ALKULOHKOT:

A: KarakallioSeura, Lahden Paikka Team, MC KuTu
B: Fipa 1, KöMö 03-1, Energiahalli 2
C: Mölkkykerho, Fipa 2, Sampot 1
D: Cobra-Team, Sampot 2, KöMö 03-2
E: KL Billy Boys, MK Lahti, KL HalkoKirves
F: Kymiläiset Farmi, KL Puuta Päin, HMS Kax,
G: LC Kausala, KL Mosku, Energiahalli 1

 

 

Tulokset:

  1. KL Billy Boys                 Tiia Hiljanen, Joosua Hiljanen, Jouni Hiljanen
  2. Energiahalli 2              Suvi Soini, Aarre Salmensuo, Timo Hiltunen
  3. Mölkkykerho                Ville Petäjämäki, Eino Laaksonen, Asko Lallukka
  4. MC KuTu                    Sari Kivimäki, JJ Lehto, Markku Mäntysalo, Tipi Tuomola
  5. KöMö 03 - 1                  Matti Kivimäki, Juho Kivimäki, Kari Kauramaa, Raija Kauramaa
  6. Sampot 1                     Juhis Mälkönen, Eero Koskinen, Sampo Hägg
  7. Lahden Paikka Team   Esa Koponen, Petri Kollin, Mika Köttö
  8. Energiahalli 1              Antton Soini, Jaana Alaranta, Raija Soini, Juhani Rahikainen
  9. KL HalkoKirves    Sanna Koskimaa, Kirsi Kirves, Pauli Kirves, Ilkka Horttanainen
  10. LC Kausala                   Hannu Laaksonen, Juha Närkki, Veikko Ikonen
  11. Cobra-Team                Mika Packalen, Annika Packalen, Kim Sundström
  12. HMS Kax                       Walter Craff, Ari Vettenranta, Pete Nummi, Simo Vettenranta
  13. KL Puuta Päin              Jari Alanen, Jouko Honkasalo, Erkki Hoppari, Juha Semeri
  14. KöMö 03 - 2                  Jukka Saari, Tiia Hyväri, Petri Hyväri
  15. MK Lahti                      Jake Ropponen, Pasi Tervala, Toivo Vihervaara
  16. Kymiläiset Farmi            Marko Timonen, Wellu Pirinen, Niko Jääkallio
  17. Fipa 1                           Jussi Heinonen, Antti Hämäläinen, Jarzu Löytty, Sari Löytty
  18. Fipa 2                      Sari Kuha-Kanerva, Vesku Kanerva, Käde Kähärä, Masa Häggman
  19. KarakallioSeura            Jukka Hämäläinen, Jarmo Oksanen, Aija Snabb, Pete Snabb,                                      Satu Nurminen-Hämäläinen
  20. Sampot 2                      Jaana "Parempi" Mälkönen, Ama Koskinen, Petteri Koskinen
  21. KL Mosku          Leena Tuppurainen, Anne Körkkö, Kaisa Naumanen, Sammy Vahvelainen

 

 

©2017 Mölkkyliitto - Kotisivukonkarit (MMD Networks Oy)